שירותי ניהול פרויקט

שירותי ניהול פרויקט – אידאה מערכות מידע

לאידאה מחלקת פרויקטים עם ניסיון רב בביצוע פרויקטים בארץ ובחו"ל. עבור כל פרויקט ממנה חברת אידאה מנהל פרויקט עד למועד העלייה לאוויר של המערכת, על מנת לנהל ולתאם את כל הפעילויות הקשורות בפרויקט.
הטמעת מערכת IDEA  מבוצעת תוך התבססות על מתודולוגיה ייחודית להטמעת הפתרון. המתודולוגיה מבוססת על הניסיון של החברה בתחום אספקת פרויקטים רבים ברחבי העולם. אנו מאמינים כי דבקות במתודולוגיה זו תבטיח את התוצאות הטובות ביותר במונחים של:

  • עמידה בלוחות הזמנים, שמירה על העלות הכוללת על פי התכנית והבטחת תוצאות משביעות רצון עבור הלקוח.
  • מנהל פרויקט ( PM ) מוקצה לכל פרויקט והינו אחראי להוביל ולנהל את תהליך היישום בהתאם לתכנית. מכיוון שתהליך ההטמעה הוא תהליך אינטראקטיבי, הכולל שיתוף פעולה מלא ואינטנסיבי עם צוות הלקוח, אנו מאמינים בחשיבות של מינוי מנהל פרויקט גם מטעם הלקוח.
  • בנוסף לאידאה מחלקת תמיכה עם צוות מקצועי ומנוסה המספק שרותי תמיכה בטלפון, מיל, השתלטות מרחוק ועוד מגוון אמצעים ומלווה את הלקוח בתמיכה, שרותי שדרוג והדרכה לאחר עלית המערכת לאוויר.

אפיון

עבודת האפיון כוללת את הבנת הצרכים של הלקוח לטובת יצירת הפתרון הרצוי תוך הגעה להבנה מלאה כיצד תותאם המערכת לצרכי הלקוח, ולהכנת המיפוי של הסבת הנתונים. בתום התהליך מופק מסמך מפורט הכולל את מבנה הנתונים והפריטים במערכת, הגדרות של פריט בתהליך (אם ישנם כאלו), הליכים וספציפיקציות להסבת הנתונים (אם נדרשת הסבה ממערכת קודמת), תכנית פרויקט מפורטת כולל הפילוט והעליה לאויר, דרישות חומרה ותקשורת ומשאבים נחוצים לפרויקט.

הקמת בסיס נתונים

IDEA ALM הינו מוצר מדף בעל יכולת לטפל בכל האספקטים של הארכיון, ספרייה ומוזיאון בארגון. הקמת בסיס הנתונים תתבצע ממשרדי אידאה, מתבססת על מסמך האפיון וכוללת הגדרות במערכת וכן עזרה ללקוח בבחירת תבניות הקטלוג, השדות והטבלאות. כמו כן כולל שלב זה הגדרת פרמטרים נוספים במערכת כמו מאגרי הנתוניםוהרשאות.  במקרים בהם נדרש לבצע התאמות ייחודיות במוצר, העבודה כוללת גם הגדרה של סוגי חומר ושדות חדשים והגדרות של פריט בתהליך במערכת.

הסבה

הסבת הנתונים מתייחסת לתהליך מיפוי וטעינת הנתונים מהמערכת הקיימת של הלקוח למערכת החדשה, בהתאם לאפיון שבוצע ולאחר שהלקוח ייצא את הנתונים ממערכת זאת לפורמט הסטנדרטי של  IDEA ALM או פורמט קריא אחר כדוגמת XML, EXCEL, Text file . בכל מקרה יצוא הנתונים מהמערכת הקיימת הינו באחריות הלקוח ועליו לספק הנתונים באופן קונסיסטנטי.
על פי רוב כולל התהליך הסבת ניסיון והוא דורש בדיקה ע"י הלקוח וקבלת אישורו או הערותיו להסבה.

פיתוח

שרותי הפיתוח של אידאה מתייחסים לפיתוח של פונקציות חדשות במערכת. למרות שמערכת IDEA ALM כוללת מגוון של יישומים סטנדרטיים עם גמישות נרחבת למדי, עשויות להיות דרישות לשינויים והתאמות ספציפיות לצרכי הלקוח המצריכים פיתוח ייחודי. נשמח לעזור במציאת הפתרון הטוב ביותר, תוך שימוש בגמישות של המוצרים שלנו ובמקרים בהם יידרש פיתוח הוא ייעשה מול אפיון מפורט של השינויים הנדרשים.

הדרכה

הדרכה מרוכזת, באתר הלקוח או במקום אחר שיוסכם בין אידאה לבין הלקוח, לצוות הלקוח של עד 6 שעות ביום ולעד 10 משתתפים. נושאי ההדרכה כוללים לרוב הצגת הפונקציונליות הבסיסית של המערכת, חיפושים, קטלוג, השאלות (לרוכשי IDEA Lib ), מודול קוראים, מחולל הדוחות, ממשק ה Web , נושאי אדמיניסטרציה של המערכת ומודולים נוספים, אם הוזמנו.

הטמעה

עבודת ההטמעה מתייחסת לסיוע שמנהל הפרויקט יעניק ללקוח בהרצת המערכת החדשה, בבחינה שהפונקציות של המערכת עובדות בהתאם לתיעוד שלה ובהתגברות על קשיים הקשורים במערכת של צוות הלקוח.

ליווי פרויקט

אידאה תמנה מנהל פרויקט עד למועד העליה לאויר של המערכת, על מנת לנהל ולתאם את כל פעילויות הקשורות בפרויקט. העבודה תתבצע ממשרדי אידאה, אלא אם כן סוכם אחרת עם הלקוח.

התקנה

התקנה סטנדרטית של המערכת הבסיסית שמתבצעת בגישה מרחוק על חומרה המאושרת ע"י אידאה והכוללת התקנות של ה  client במספר תחנות עבודה שאינו עולה על מספר הרישיונות שנרכשו.

הקמת תשתית להפקת דוחות

תת שלב של הקמת בסיס הנתונים המתייחס לעבודה הכרוכה בהכנת תשתית ייחודית (Universe) להפקת הדוחות עבור לקוחות שרוכשים את מחולל הדוחות  BO

ייעוץ

אידאה מספקת שירותי יעוץ ללקוחותיה בתחומים – ארכיונים, מוזיאונים וספריות על מנת לסייע בכל השלבים של תהליך הפרויקט דרך ייעוץ בפרויקט ותכנון יישום. השרות ניתן ע"י מומחה מאידאה ומיועד ללקוחות החברה בלבד.