שירותי ענן

שירותי ענן של אידאה מערכות מידע

cloud_new-copy3אנו מציעים ללקוחותינו להצטרף לשירותי הענן המתקדמים שלנו הכוללים חשיפת הקטלוג באינטרנט ומבוססים על חוות שרתים חדשנית ומתקדמת שהוקמה ומנוהלת ע"י הצוות המקצועי של החברה.

השרות מאפשר להציג בפני משתמשי הקצה של ארגונכם קדמה טכנולוגית, גישה נוחה למידע וביצוע מגוון פעולות במערכת מכל מקום ואתר.
במסלול זה, אנו מאפשרים לכם להעלות את הקטלוג לאינטרנט ללא צורך ברכישת שרתים יקרים ותחזוקה מורכבת של אנשי ה IT .
בנוסף, כחלק מהמעבר לשירותי הענן שלנו, תוכלו ליהנות מחשיפה ב"קטלוג המידע הישראלי", בו ניתן למצוא את כל הקטלוגים של לקוחות אידאה אשר נמצאים במסלול זה.
החשיפה ב"קטלוג המידע הישראלי", מאפשרת למשתמשי הקצה לבצע חיפושים על כל בסיסי הנתונים בקטלוג (ו/או על חלקם) בעזרת מערכת חיפוש אחת משותפת ולהגיע למידע נדיר ומגוון הכולל ספרות יפה, לצד אוספי תצלומים וסרטים משלל ישובים וארגונים ברחבי הארץ, באתר מרכזי אחד.
בחוות אידאה מתארחים כיום למעלה מ 100 לקוחות החברה, ביניהם לקוחות ממשלתיים ומוסדיים גדולים, לקוחות עסקיים בישראל וכן ספריות ציבוריות, אקדמאיות וארכיונים רבים.

השירותים הנכללים במסגרת שרותי הענן של אידאה מתחלקים לשירותי הקמה ולשירותים שוטפים.
במסגרת שירותי ההקמה, נהנים לקוחותינו מתשתיות מתקדמות, התקנת תוכנת אידאה בחוות שרתים מאובטחת, התקנת בסיס הנתונים, העלאת הקטלוג לחיפושים באינטרנט ואינדוקס של בסיס הנתונים.
השירותים השוטפים במסלול זה כוללים, ניהול ותחזוקה של בסיסי הנתונים, בדיקות ותחזוקה של השרתים ומערכת ההפעלה שלהם, הרצת אינדקסים, אבטחת מידע כללית, גיבויים שוטפים, אחסון מולטימדיה הקשורה לתוכנה, אבטחת מידע, עדכוני גרסה ללא עלות ושרות זמין ומהיר יותר.

חוות השרתים של אידאה ממוקמת בחוות ה HOSTING של בזק בינלאומי, שעומדת בתקנים המחמירים ביותר של מכון התקנים הישראלי ISO IQ NET ובהתאם לסטנדרטים הגבוהים בעולם.

אבטחה – החווה מאוישת ומאובטחת 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה כולל גיבוי במצלמות במעגל סגור. דרכי הגישה לחווה מאובטחים והכניסה לחווה מאופשרת לצוות מורשים מצומצם בלבד לאחר רישום ותיעוד. לחוות השרתים מערכת גילוי והתראה נגד אש והצפה, מערכת לכיבוי אש, מערכות מיזוג מתקדמות והגנות מפני חשמל סטטי ומקורות חשמל לשעת חירום.

מקצועיות – החווה מאוישת ומנוהלת ע"י אנשי מקצוע מיומנים בתחומי ניהול רשתות, תקשורת, אבטחת מידע ובסיסי נתונים. לצוות הסמכות של Microsoft Checkpoint ,VmWare ,NetApp .

טכנולוגיה – על מנת לעמוד בדרישות הגבוהות של לקוחותינו חוות השרתים הוקמה תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות שכוללות בין היתר, מספר רב של שרתים FIREWALL ,שירותי גיבוי, אל-פסק, הגנה מפני שריפות, בקרת גישה מאובטחת, Load Balancing ,Fail Over ועוד.

בקרה – לחברת אידיאה מערכת שו"ב המספקת התראות באמצעות הדואר האלקטרוני, SMS למכשיר טלפון נייד של כונן תורן 24 שעות. הבקרה כוללת בדיקות תקינות ברמת הרשת: קווים, נתבים ומתגים, וברמת השרתים: בדיקת תקינות כרטיס הרשת, בדיקת עומס על המעבד, בדיקת עומס על הדיסקים, בדיקת עומס על הזיכרון ועוד.

שאלות ותשובות

למה להצטרף למסלול שירותי הענן של אידאה?

מסלול שירותי הענן של אידאה מאפשר חשיפת הקטלוג באינטרנט בממשק Web אטרקטיבי, תוך שימוש באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר הכוללים אבטחת מידע גבוהה, שרות זמין ומהיר ונוחות עבודה מרבית. בנוסף, מסלול זה מאפשר חיסכון משמעותי, הן בעלויות החומרה והתשתית (שכן אין צורך ברכישת שרתים יקרים) והן חסכון בעלויות כ"א אדם טכני – מחלקת ה System של אידאה אחראית על הניהול והתחזוקה של מערכת הלקוח.

לפי מה נקבעות העלויות במסלול זה?

תמחור שרותי הענן הינו על בסיס שנתי ומורכב מעלות חבילת אירוח בסיסית ועלות משתנה בהתאם למספר עמדות המקטלגים שבשימוש הלקוח. חבילת האירוח הבסיסית מגלמת בין היתר את עלויות השרתים, את הקמת תשתית המחשוב והאינטרנט והניהול השוטף של המערכת ובסיס הנתונים, אשר מתבצע ע"י הצוות המקצועי של אידאה. בנוסף, התשלום עבור השרות כולל את ממשק ה Web של אידאה, גיבויים שוטפים, אחסון מולטימדיה בשרתי אידאה, אבטחת מידע, עדכוני גרסה ותחזוקה של השרתים ומערכת ההפעלה שלהם.

מהו קטלוג המידע הישראלי?

"קטלוג המידע הישראלי", אשר פותח ע"י חברת אידאה, הינו כלי מתקדם לשיתוף מידע מקצועי, המציע חשיפה ואחזור של מידע ממספר רב של מאגרי מידע. המערכת כוללת מגוון רב של קטלוגים החל בספריות ציבוריות, אזוריות, אקדמיות ועירוניות, דרך ספריות בתי ספר וישובים בפריפריה וכלה בארכיונים, מוזיאונים, מרכזי מידע, מכוני מחקר, מורשת והנצחה. השרות מבוסס על מוצר ה Panorama  של חברת אידאה – מערכת אינטרנטית מרכזית המציעה חשיפה ואחזור של מידע מבסיסי נתונים נפרדים. ה Panorama  מאפשרת לבצע חיפושים על כל בסיסי הנתונים במערכת (ו/או על חלקם) בעזרת קטלוג חיפוש משותף ולכל בסיס נתונים להמשיך ולשמור על קטלוג נפרד וניהול עצמאי.
הפתרון מאפשר לציבור הרחב לקבל את כל המידע בנושא מסוים ממערכת מרכזית אחת מבלי לעבור בין אתרים, כלים ומערכות שונות. משתמש הקצה יוכל לבצע חיפושים על כל מאגרי המידע בקטלוג ו/או על חלקם, למקד את החיפוש באמצעות קטגוריות שונות, לבצע חיפושים ע"פ אזורים גיאוגרפים ובסיום החיפוש אף להזמין את הספר או המאמר המבוקש.
"קטלוג המידע הישראלי" מציע לקהל הרחב מידע עשיר, נדיר ומגוון וניתן לאתר בו ספרות יפה, ספרות ילדים ונוער וספרי ישובים מאזורי הפריפריה בישראל, ליד אוספים ייחודים של תצלומים, סרטים, מסמכים נדירים, כתבי עת ומחקרים. כחלק מהמעבר למסלול שירותי הענן מוצע לקוחותינו לחשוף את קטלוג הארגון במאגר "הקטלוג הישראלי המאוחד". החשיפה בקטלוג הישראלי המאוחד, מאפשרת למשתמשי הקצה של כלל לקוחות אידאה לבצע חיפושים על כל בסיסי הנתונים בקטלוג (ו/או על חלקם) בעזרת מערכת חיפוש אחת משותפת, ולכל ספריה, ארכיון או מוזיאון לשמור על אופן הקטלוג והניהול העצמאי שלו בנפרד.
התחזוקה השוטפת, עדכונים והוספה של בסיסי הנתונים ל"קטלוג הישראלי המאוחד " הינם באחריות אידאה וכלולים במסגרת מסלול שרות זה.
המערכת זמינה באינטרנט לציבור הרחב והשרות ניתן ללקוחות החברה (הנמצאים בשרות הענן של אידאה) ולציבור ללא עלות.
לצפייה "קטלוג המידע הישראלי"